Tidspunkt: onsdag 29. april kl. 09:00 - 10:00
Link til påmelding: https://www.eventbrite.com/e/digital-oppstartskaffe-om-teamutvikling-nettmte-tickets-103117972632?aff=efbeventtix
Før nedstengingen satte Etablerersenteret Skape og Validé Jæren i gang Oppstartskaffe i Høghuset på Bryne. Her skulle formålet være å samle folk som snuser på entreprenørskap for en uformell og lavterskel prat med fokus på kompetanseheving, dialog og nettverksbygging.
Siden vi ikke kan gjennomføre de fysiske møtene, setter vi nå i gang en serie Digital oppstartskaffe. I de spesielle omstendighetene vi befinner oss i anser vi det desto viktigere å skape digitale møterom. I stedet for å invitere til ett møte per måned, legger vi derfor opp til møte hver onsdag fra 29. april og ut juni. Og i stedet for å lokke deg til eksotiske Bryne kl. 07:30 med croissanter, müsli og kaffe, inviterer vi nå til egenbrygget kaffe eller te av ditt favorittslag foran PC-skjermen kl 09:00. For å holde det til noe som kanskje fortsatt kan minne om intimt åpner vi for 20 deltakere per gang.
Onsdag 29. april fra klokken 09:00 - 10:00 kjører vi derfor foredraget vi hadde planlagt i mars.
NB: Møtet skjer via Microsoft Teams, og ikke i våre lokaler på Bryne.
Teamutvikling, v/ Mijam Engelsvold
Noe av det viktigste i forretningsutviklingen er å samle et godt team, dvs. gode mennesker som man knytter til seg, enten det gjelder medgründere, ansatte, styre eller andre som skal bidra inn i prosjektet. Har man det kan man få til mye spennende selv med en middelmådig idé, og har man det ikke risikerer man at selv gode ideer faller gjennom. Onsdag 29. mars dedikerer vi derfor til å lære mer om hvordan man skal knytte til seg et velfungerende og godt team.
Mirjam er partner og daglig leder i Mindup. Hun har 15 års bred ledererfaring fra lokale og internasjonale selskaper i vekstfase. Hun jobber inn i ledergrupper, organisasjoner og avdelinger med en rekke prosesser vedrørende strategisk ledelse, forretningsutvikling, samhandling og kommunikasjon, og har bakgrunn fra økonomi, samt konflikt- og mekling. I sitt arbeid har hun også vært mye involvert i nettopp utvikling av gode team.
Vi legger opp til et foredrag på ca. 20 minutter, og deretter spørsmål og diskusjon. Spørsmål kan også meldes i forkant til anne.helen@valide.no - slik at foredragsholderen har mulighet for å ta hensyn til det i foredraget.
Link til teamsmøtet sendes ut mandag 27. april.